Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Шершнівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04348177) був реорганізований і увійшов до складу Іршанської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історія виникнення сіл територіальної громади


Згідно ст. 6 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» первинним суб”єктом місцевого самоврядування, основним носієм його функцій і повноважень є територіальна громада сіл, які можуть об»єднуватися в одну територіальну громаду, сворювати єдині органи місцевого самоврядування та обирати єдиного сільського голову.

Територіальна громада Шершнівської сільської ради є добровільним об»єднанням відповідних територіальних громад сіл Шершні, Старики, Десятини - та є самостійними адміністративно - територіальними одиницями у складі Коростенського району Житомирської області .

 

Село Шершні

Перша писемна згадка про село Шершні датується 1583 роком, власного герба та прапора не має.

Географічне положення - село відноситься до Поліської зони, південно-східна частина Коростенського району, розташоване на лівому березі річки Ірша, притоки р. Тетерів, центральна садиба сільської ради за 30 км, від районного центру та за 21 км від залізничної станції Турчинка й за 21 км від автошляху Коростень- Житомир

Площа населенного пункту198.3 га.

Кількість населення 281 чол.

В селі є загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, бібліотека, клуб, фельдшерсько-акушерський пункт, поштове відділення, 2 магазини, споруджено обеліск Слави.

Зі слів старожилів, назва села Шершні походить від того, що колись на нинішній території росли величезні дуби з дуплами в яких розводились шерші. Під час монголо-татарської навали місцеве населення ховалось від нападників у цих дуплах. Перше поселення села було розташоване на лівому березі річки Ріхти притоки р. Ірші за 5 км. від теперішнього села і мало назву Селище.

 

Село Старики

З переказів старожилів походить із того що при навалі монголо-татар, які спалювали села і знищували людей-один старий дід із цього поселення сховався у річці і вижив, від цього і походить назва села.

Географічне положення - село відноситься до Поліської зони, південна частина Коростенського району, розташоване на лівому березі річи Ірша, притоки р. Тетерів за 30 км від м. Коростень та знаходиться на кордоні з Володарсько-Волинським районом Житомирської області.

Площа населенного пункту- 201.0 га.

Кількість населення - 392 чол.

 

Село Десятини

Назва села Десятини походить від назви міри землі /десятина/.Село Десятини утворилось в 30 роках ХІХ століття, жителі навколишніх хуторів були переселені до однієї місцевості - і їм було надано статус села.

Географічне положення - село відноситься до Поліської зони південно-східна частина Коростенського району, за 25 км від м. Коростень.

Площа населенного пункту - 107.4 га.

Кількість населення - 64 чол.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *